Środa, 24 lipca 2024

Na co zwrócić uwagę wybierając grill ogrodowy?

20 kwietnia 2021

Wybór grilla na letnią rezydencję ma pewne niuanse: ważne jest, jak często go używasz, czy masz płaski kawałek ziemi do zainstalowania i dla ilu osób będziesz grillować.

Rodzaj grilla

Przede wszystkim musisz określić jaki grill będzie dla ciebie najwygodniejszy. Przenośny grill to składana konstrukcja, która najczęściej mieści się w jednej torbie. Wygodny dla tych, którzy przyjeżdżają na działkę tylko w weekendy. Kociołek do grilla to okrągła miska, która wygląda jak czajnik. Przy otwartej pokrywie produkty smaży się jak na grillu, a przy zamkniętej pokrywie kocioł grillowy działa jak piekarnik. Wózek do grillowania. Ten rodzaj grilla to swoisty pełnowartościowy grill z rusztem i kołami. Stacjonarny grill. Z reguły są to całe kompleksy zbudowane z cegieł, czasem łączone z grillem. Inną opcją jest grill gazowy lub elektryczny.

Rozmiar grilla

Rozmiar określa ilość mięsa i innych potraw, które się w niej zmieszczą. Jeśli wybierzesz mały grill dla dużej rodziny, będziesz musiał grillować w kilku etapach, co często jest niewygodne. Oblicz, jak często będziesz korzystać z grilla i ile osób będzie z niego korzystać.

Grubość ścianki grilla

Jeśli planujesz rzadko używać grilla, wystarczy grubość ścianki 1 mm. Jeśli kilka razy w tygodniu - wybierz wersję 2 mm, natomiast modele ścienne 3 mm mogą być używane codziennie.

grill ogrodowy

Z jakiego materiału wykonany jest grill?

Przenośne, wózki do grillowania, grille elektryczne wykonane są z metalu. Jednak grille stacjonarne, które montuje się na działce na stałe, muszą mieć ceglaną podstawę (musi być ognioodporna).

Ekwipunek

Przy wyborze zwróć uwagę na sposób transportowania grilla. Dobierz odpowiedni sprzęt w zależności od celu: na przykład, jeśli korzystasz z grilla podczas wakacji na wsi tylko w weekendy, lepiej wybrać grill przenośny lub prefabrykowany, lub mały - elektryczny. Aby ustawić grilla, trzeba szukać w ogrodzie stosunkowo równego i czystego miejsca. Idealnie jest, jeśli wcześniej specjalnie przygotujesz powierzchnię do grilla. Na przykład ułóż podłogę w tym obszarze za pomocą drewnianych desek. Jednak nie zawsze jest to możliwe, więc stabilność grilla jest ważnym czynnikiem. Wybierz modele, które stoją stabilnie na wspornikach lub wybierz grille przenośne i elektryczne, które można postawić na stole. Grille mogą być węglowe, gazowe lub elektryczne. Jeśli jest to stacjonarny grill, zwróć uwagę na obecność pokrywy. Deszcz nie może dostać się do środka, bo to zepsuje smak mięsa i na dłuższą metę, wpłynie na działanie grilla. Jeśli wybierasz model bez pokrywy, spróbuj zbudować baldachim nad grillem. Materiał, z którego wykonana jest konstrukcja grilla, musi być ognioodporny. O obecności pokrowca wspominaliśmy już wcześniej - zapewnia również bezpieczeństwo użytkowania grilla. Jeśli przyjeżdżasz na działkę od czasu do czasu, wybierz prosty prefabrykowany grill. Z reguły przenośne grille i wózki do grillowania można przekształcić i złożyć do kompaktowych rozmiarów.

Dodatkowe funkcje grilla

Wiele modeli ma kółka. Jest to bardzo wygodne, jeśli podczas pracy musisz często przesuwać grilla. Pokrywka powinna mieć wygodny uchwyt wykonany z materiału ogniotrwałego, aby podczas gotowania. Wielu producentów umieszcza na pokrywkach specjalny zegar, dzięki któremu bardzo łatwo jest monitorować proces palenia. W przypadku grilla na węgiel drzewny ważna jest możliwość zmiany wysokości rusztu. Bez tego trudno będzie kontrolować proces gotowania i stopień pieczenia.

Artykuł sponsorowany, apdinteriors-blog.com