Środa, 24 lipca 2024

Zalety kominka gazowego

27 maja 2021

Czy zastanawiasz się nad instalacją kominka gazowego w swoim domu? Jeśli tak, to czytaj dalej, a my opiszemy dlaczego inwestycja w kominek gazowy może być dla Ciebie dobrym pomysłem.

Pierwszy krok, wybór kominka gazowego

Przełomowy sukces kominków gazowych w XXI wieku sprawił, że stały się one jednymi z ulubionych kominków w kraju, zarówno w nowym budownictwie, jak i w projektach renowacyjnych. Powodem tego jest często fakt, że kominki gazowe dają większe możliwości nowoczesnego wyglądu, który wpisuje się w stylistykę innych naszych stylowych wnętrz. Nasze codzienne życie jest zabiegane, dlatego wiele osób traktuje priorytetowo czas spędzany w domu. W takich przypadkach posiadanie kominka gazowego jest zaletą, ponieważ nie trzeba na przykład rozpalać drewna na opał. Ponadto, nie trzeba myśleć o czyszczeniu popiołu, czy też innych czynnościach, ponieważ kominek gazowy jest bardzo łatwy w utrzymaniu. W przypadku kominka gazowego nie używa się drewna opałowego i nie ma potrzeby posiadania tradycyjnego komina.

Rozpalanie w kominku gazowym jest stosunkowo proste. Do wyboru jest wiele opcji, które są połączone z pilotem, a od niedawna także z aplikacją na smartfonie. Rozpalają się one dość szybko, bez większych wymagań dla użytkownika kominka. Nakład pracy przy rozpalaniu kominka gazowego jest minimalny w porównaniu z tradycyjnym piecem.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że tradycyjny kominek kojarzy nam się z drewnem opałowym, a w przypadku kominka gazowego i innych kominków producenci starają się, aby to doświadczenie było jak najbardziej autentyczne. Odbywa się to poprzez dekorowanie kominka drewnem ceramicznym lub małymi kamieniami dekoracyjnymi.

Kominek gazowy jest więc idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnej rodziny lub użytkownika, któremu zależy na ekskluzywnym wzornictwie, minimalnej konserwacji, zdalnym sterowaniu i aplikacji, zamkniętych płomieniach i elastycznych możliwościach instalacji. Innymi słowy - jest to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych domów i nowych konstrukcji. Jeśli gaz jest już zainstalowany w Twoim domu, masz tanie źródło ciepła.

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem kominka gazowego?

Jeśli chodzi o żywe płomienie i prawdziwy ogień, zawsze są pewne kwestie, które należy rozważyć przed zakupem i instalacją. Szczególnie przy zakupie kominków gazowych, ponieważ mają one wiele czynników, które muszą być dostosowane do Twojego domu.

Szybko można porównać ceny, na przykład, kominków gazowych, biokominków i zwykłych pieców. Należy przy tym zastanowić się, ile zapłacimy, aby uzyskać powyższe korzyści w porównaniu z innymi alternatywami kominkowymi. Od razu widać, że kominek gazowy jest na wyższym poziomie cenowym. Ekskluzywny design i zintegrowany komputer z technologią, która pozwala na nawigację za pomocą pilota i aplikacji kosztuje. Jest to często odzwierciedlone w cenie kominka gazowego. Dlatego płacisz trochę więcej za projekt, inżynierię i nie mniejszą konserwację. Tak więc, z kominkiem gazowym, otrzymujesz komfort i łatwość użytkowania - jak napisano w powyższej sekcji, nie musisz rozdzielać drewna opałowego i radzić sobie z kłopotami związanymi z rozpalaniem drewna.

Typ gazu

Jaki rodzaj gazu można zainstalować w domu? Czy warto zaopatrzyć się w gaz do domu, czy może warto zainstalować zwykłą butlę gazową? Koszty instalacji w przypadku gazu miejskiego lub ziemnego są w większości przypadków wyższe niż w przypadku kominków gazowych podłączanych do butli gazowej. Zasadniczo można oczekiwać, że cena konsumpcyjna będzie około dwukrotnie wyższa w przypadku podłączenia butli gazowej niż w przypadku stałej instalacji w domu.

Konstrukcja kominka

Jeśli chodzi o wygląd kominka gazowego, możliwości są niezliczone. Kominek gazowy musi być oglądany z jednej, dwóch lub trzech stron. Oczywiście należy również wziąć pod uwagę szerokość, głębokość i wysokość. Produkcja kominka gazowego na zamówienie jest rzadko opłacalna, ponieważ wszystkie kominki gazowe w Danii muszą posiadać atest bezpieczeństwa. Wymaga to dużych nakładów finansowych ze strony producenta, dlatego nie oferujemy kominków gazowych do specjalnych celów.

Źródło ciepła

Jak dużo (i jak mało) ciepła chcesz mieć w domu? Kominek gazowy może emitować niewiarygodnie gorące ciepło i tym samym ogrzewać duże powierzchnie. Wiele nowych budynków i remontowanych domów jest izolowanych i dostosowanych do wymogów roku 2021. Dlatego w niektórych przypadkach może być gorąco z kominkiem gazowym. Dlatego ważnym aspektem jest również to, jak duże jest zapotrzebowanie na ogrzewanie.

Rodzaj dekoracji

Zazwyczaj wybiera się pomiędzy trzema różnymi rodzajami: Drewno ceramiczne, kamienie dekoracyjne lub brak dekoracji. Drewno ceramiczne jest często instalowane w celu stworzenia autentycznego wyglądu przypominającego tradycyjny kominek. Kamienie dekoracyjne są często widziane w nowoczesnych domach, gdzie stylowy wygląd, który jest odzwierciedlony w czerwonej nici w całym domu jest pożądane. Ozdobne lub kamienne rozwiązanie jest często używane przez użytkowników, którzy nie uważają, że rozwiązania dekoracyjne "prawdziwe".

Opcje instalacji

Ten czynnik może być najważniejszą częścią Twojego projektu kominka gazowego. Może on ograniczyć wydajność lub drastycznie podnieść cenę. Dlatego też, powinieneś skonsultować się z licencjonowanym instalatorem gazowym, aby uzyskać przegląd opcji dla Twojego domu.

biokominek w salonie

Kominek gazowy lub biokominek

Biokominek może być dobrą alternatywą dla kominka gazowego. Istnieją zarówno zalety, jak i wady biokominków i kominków gazowych.

Zaletą kominka gazowego w porównaniu z biokominkiem jest na przykład niższa cena zużycia. Natychmiastowe koszty zużycia będą o około połowę niższe niż w przypadku użycia zwykłej butli gazowej. Koszty eksploatacji mogą być jeszcze bardziej obniżone, jeśli kominek gazowy jest podłączony do instalacji gazowej w domu.

Efekt cieplny w kominku gazowym jest natychmiast wyższy niż w biokominku. Biokominki są jednak dostępne również z odpowiednio wysoką mocą cieplną. W takich przypadkach zużycie paliwa jest również odpowiednio wysokie, dlatego należy wziąć to pod uwagę. Jeżeli zależy Państwu na podstawowym źródle ciepła, kominek gazowy będzie rozsądnym rozwiązaniem, natomiast biokominek powinien być postrzegany raczej jako przytulne i dodatkowe źródło ciepła.

Jeśli mają Państwo dzieci i zwierzęta domowe i nie lubią Państwo otwartego ognia to kominek gazowy jest lepszym rozwiązaniem. Wynika to z faktu, że kominek gazowy jest zawsze wyłączony, podczas gdy biokominek jest otwarty, ponieważ musi otrzymywać tlen. Jednakże, można umieścić szybę na bokach biokominka tak długo, jak długo będzie on otrzymywał wystarczającą ilość tlenu. W zasadzie biokominek może być zainstalowany z zamkniętą szybą, jeśli otrzymuje tlen przez otwór wentylacyjny.

Z drugiej strony, koszty instalacji biokominka mają wyraźną przewagę nad kominkami gazowymi. Biokominek jest niewiarygodnie łatwy w instalacji i nie wymaga autoryzowanego instalatora. W zasadzie użytkownik może sam zainstalować swój biokominek. Ręczne biokominki mechaniczne nie wymagają nawet podłączenia do prądu. Dlatego też może on stać lub zanurzać się całkowicie swobodnie - bez dodatkowej instalacji.

Czy Twój dom jest nieco kłopotliwy, jeśli chodzi o instalację kominka, czy też marzysz o naprawdę wyjątkowym projekcie? W takim przypadku często stosuje się kominek na bioetanol, który nie wymaga komina ani wyciągu, tak jak kominek lub piec gazowy. Biokominki są jednymi z najbardziej elastycznych, jeśli chodzi o instalację. Dostępne są również kominki o dużej mocy cieplnej, więc na pewno nie należy lekceważyć ich działania. Jeśli potrzebują Państwo kominka o specjalnych wymiarach, polecamy biokominek zamiast kominka gazowego.