Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Apple Watch - czy warto go kupić? Obiektywny przewodnik zakupowy

11 marca 2022

Inteligentne zegarki z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Dotyczy to nawet smartwatchy wyprodukowanych przez Apple. Czy warto w nie zainwestować? Poniżej przedstawiamy nasze oryginalne zestawienie zalet i wad zegarków Apple.

Funkcjonalne gadżety Apple - Apple Watch

Apple Watch Series 7 to najnowszy zegarek w katalogu produktów Apple, ale starsze modele są nadal dostępne w sklepach. Zebraliśmy listę plusów i minusów zegarków Apple, jeśli rozważałeś zakup jednego z nich. Czy są warte Twojego czasu?

Smartwatch Apple - zegarek dla każdego?

Zacznijmy od stwierdzenia, jeśli jeszcze tego nie wiesz: Każdy smartwatch Apple, niezależnie od modelu, jest kompatybilny tylko ze smartfonami iPhone. Oznacza to, że nie można go sparować z żadnym innym telefonem, w tym ze smartfonem z systemem Android. Do korzystania z zegarka Apple Watch nie jest potrzebny iPhone.

Największą zaletą zegarka Apple Watch jest jego dostępność. Może z niego korzystać każdy, niezależnie od wieku i zawodu. Każdy użytkownik, niezależnie od tego, czy jest wyjątkowy, czy zwyczajny, znajdzie swoje ulubione funkcje. Jesteś studentem, sportowcem lub seniorem. Apple Watch jest dla Ciebie. Jest tylko jeden warunek: Musisz mieć iPhone'a.

Czym dokładnie jest Apple Watch?

Apple Watch to smartwatch wyprodukowany przez firmę Apple. Smartwatch to coś więcej niż tylko zegarek, który pokazuje godzinę i datę. Działa on także jako łącznik między smartfonem a smartwatchem. Działa jak przedłużenie smartfona, dzięki czemu masz go zawsze przy sobie. Apple Watch umożliwia wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomości tekstowych, wyświetlanie powiadomień, monitorowanie stanu zdrowia i dokonywanie płatności.

Apple Watch - Korzyści

W 2015 r. firma Apple wydała pierwszy zegarek Apple Watch. Od tamtej pory firma Apple wypuściła 9 generacji tych urządzeń. Każda kolejna edycja przynosi mniejsze lub większe zmiany, ale są pewne cechy i funkcje, które pozostają niezmienne dla wszystkich Apple Watchów niezależnie od modelu.

Jakość wyglądu i wykonania

Produkty Apple są znane z wysokiej jakości wykonania i stosowania materiałów najwyższej jakości. Wszystkie modele Apple Watch są wykonane z wysokiej jakości aluminium i szkła, a nową serię Apple Watch 7 można zamówić z obudową ze stali nierdzewnej.

Najlepszą cechą zegarka Apple Watch jest to, że paski można wymieniać. Dzięki temu możesz spersonalizować swój zegarek Apple Watch tak, aby odpowiadał Twoim gustom i preferencjom. Dzięki bogatej palecie kolorów pasków i kopert możesz sprawić, że Twój Apple Watch będzie wyjątkowy.

Apple Watch - porównanie rozmiarów poszczególnych modeli

Każdy zegarek występuje w dwóch rozmiarach: mniejszym i większym. Apple Watch Series 7 oferuje największy rozmiar koperty i najwęższe ramki wokół ekranu (odpowiednio 41 mm i 45 mm). Inne modele, w tym Apple Watch Series 6 i budżetowy Apple Watch SE, są dostępne z kopertami 40 mm lub 44 mm.

Wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomości tekstowych lub dyktowanie tekstu
Każdy smartwatch Apple sparowany z telefonem iPhone może wykonywać i odbierać połączenia głosowe dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikom. Aby odebrać przychodzące połączenie telefoniczne, naciśnij zieloną słuchawkę znajdującą się na ekranie zegarka. Aby nawiązać połączenie, po prostu otwórz aplikację Telefon.

Na tej samej zasadzie można wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe. Wystarczy podyktować wiadomość do zegarka, a on przekształci Twoje słowa w tekst pisany.

Co to jest Apple Watch Cellular?

iWatch z funkcją Cellular może pełnić rolę telefonu komórkowego, nawet jeśli w pobliżu nie ma iPhone'a. Smartwatch może zdalnie "dzielić" plan taryfowy z kartą SIM telefonu iPhone. Karta SIM jest wtedy używana przez zegarek tak, jakby znajdowała się wewnątrz zegarka.

Jeśli chcesz korzystać z tej funkcji, musisz zapłacić więcej za Apple Watch Cellular. Czy warto zapłacić więcej za tę wersję? Smartwatch Apple bez funkcji Cellular nie może wykonywać ani odbierać połączeń ani wiadomości tekstowych. Może to jednak robić, jeśli iPhone znajduje się w zasięgu zegarka. Musisz zdecydować, czy potrzebujesz urządzenia, które może zastąpić Twój telefon w nagłych wypadkach.

Apple Watch

Płatności zbliżeniowe

Każdy Apple Watch jest dostarczany z platformą operacyjną watchOS i aplikacją Wallet. Aplikacja Wallet "pożycza" karty bankowe, które zostały dodane do aplikacji iPhone'a. Zegarek iWatch obsługuje technologię NFC i umożliwia bezpieczne płatności zbliżeniowe, tak jak przy użyciu fizycznej karty.

Funkcje sportowe Apple Watch

Apple Watch może być także używany do monitorowania parametrów życiowych i aktywności fizycznej. Nowy Apple Watch Series 7 może monitorować m.in. natlenienie krwi i tętno. Może także przeprowadzać badanie EKG (rejestrowanie rytmu serca i impulsów elektrycznych o dużej mocy). Apple Watch może także rejestrować wszystkie parametry związane z aktywnością fizyczną, takie jak przebyty dystans i spalone kalorie.

Wady Apple Watch

Główną wadą zegarków Apple Watch jest krótki czas pracy baterii. Średni czas pracy zegarka Apple Watch, niezależnie od modelu, wynosi jeden dzień. To zbyt mało czasu, aby móc korzystać z funkcji zegarka Apple Watch bez konieczności myślenia o ładowarce. Dlatego szukając smartwatcha Apple Watch, musisz być świadomy tych kwestii.

Sprawdź: Apple Watch nie reaguje na dotyk - jak naprawić usterkę? Dowiedz się więcej na https://smartwatchebeztajemnic.pl/technologie/mdal/apple-watch-nie-reaguje-na-dotyk-co-mozna-zrobic.html

Smartwatch Apple - czy warto go kupić?

Znasz już główne zalety i główne wady smartwatcha Apple Watch. Choć może się to wydawać irytujące, to tak naprawdę jest to kwestia przyzwyczajenia. Zegarki Apple Watch mają tak wiele funkcji, że nawet krótki czas pracy na baterii nie powinien być powodem do ich porzucenia. Apple Watch to bardzo funkcjonalne urządzenie po sparowaniu ze smartfonem iPhone.