Środa, 24 lipca 2024

Jak wybrać dildo? Praktyczny poradnik w 5 krokach

22 grudnia 2020

Wybór pierwszego dilda pewnie nie będzie łatwy, dlatego chcemy tutaj wszystkim podpowiedzieć jak to zrobić i na co będzie trzeba zwrócić uwagę. 

Kupujący często zadają sobie pytanie jaka będzie różnica pomiędzy wibratorem a dildem i dlaczego decydować się na to co nie ma wbudowanego silnika. Wibrator jak sama nazwa wskazuje wibruje, tak samo jak pulsator pulsuje więc można go umieścić na łechtaczce, w odbycie czy drażnić nimi sutki. Wtedy mechanizm, który jest tam wbudowany będzie gwarantował uzyskanie pożądanych wrażeń. Wystarczy jedynie trzymać go w pożądanym miejscu.  W przypadku dilda jest już inaczej, ponieważ on potrzebuje ruchu oraz penetracji, tylko wtedy będzie można poczuć jego możliwości w pełni. Będzie okazja do tego, by stymulować gównie dzięki tarciu a także wypełnieniu. Można trzymać je w ręce, przytwierdzić do podłoża albo do uprzęży. Aktywność będzie tutaj kluczowe znaczenie. 

Więc jeśli ktoś się zastanawia czy wybrać dildo czy wibrator to będzie trzeba zastanowić się nad tym jakich doznań się oczekuje, a więc czy penetracja jest tym co będzie Tobie odpowiadać i spełnić Twoje oczekiwania czy może jakieś scenariusze z dildem będą dla Ciebie takie, które chcesz wypróbować. Trzeba też zastanowić się nad tym czy chcemy się napracować, żeby uzyskać efekt przy używaniu dilda. 

Krok 1 – do czego będziesz używać dilda?

Jest to tak naprawdę pytanie kluczowe, dlatego trzeba sobie je zadać. Czy jako kobieta chcesz stymulować sobie punkt G czy może liczysz na doznania bardziej realistyczne czy będziesz chciał stosować dildo do zabaw analnych? W przypadku mężczyzn pojawia się pytanie czy chodzi o penetrację analną czy tylko o stymulowanie prostaty. Jeśli ktoś nadal zastanawia się nad tym czy decydować się na dildo czy może jednak na wibrator to może również zdecydować się na taką propozycje, gdzie będzie można mówić o takim dildo, które potem można rozbudować dodatkowo o funkcję wibrowania. 

Krótka charakterystyka dildo 

Ogólnie dildo może być używane na wiele sposobów. Jednak są takie, które bardziej nadają się do konkretnych praktyk, dlatego faktycznie warto będzie chwilę poświecić i zastanowić się nad tym jakie ma być przeznaczenie jeśli chodzi o wybrane dildo. 

Jeśli chodzi o stymulowanie prostaty albo punktu g to będzie to dildo, które będzie wygięte w charakterystyczny sposób, ponieważ dzięki temu będzie można łatwiej docierać do tych punktów. Wiele z nich ma także końcówkę kulista, bardziej spłaszczoną albo fakturowana, która jest typowo przygotowana pod kątem punktu G albo P. 

Mamy także dilda realistyczne, które mają tak jak mówi nazwa realistyczny kształty. Sprawia on, że w trakcie użytkowania można mieć takie same doznania jakie daje prawdziwy penis. 

Jeśli chodzi o dilda analne to najczęściej są one mniejsze niż te do użytku wagialnego. Zdarza się, że są one nieco dłuższe, co będzie się sprawdzać w trakcie użytkowania ich w pojedynkę. Rozpoznać je można również po charakterystycznym piramidalnym kształcie, który będzie gwarantował wprowadzenie w odbyt bez większych problemów. Trzeba sięgać po takie, które maja podstawę zakończoną pętla, by nie doszło do wchłonięcia zabawki. 

Dilda, które sa przygotowane pod kątem uprzęży to propozycja, która będzie odpowiednia dla par LES, ponieważ daje możliwość dokonania penetracji. W przypadku związków różnopłciowych będzie to okazja do tego, by zmieniać role. Jeśli mężczyzna będzie miał problem z erekcją to będzie można dzięki temu wrócić do pełni satysfakcji w trakcie seksu. Uprząż posiada pierścień i tutaj ważne będzie dopasowanie średnicy dilda do tego pierścienia. 

Istotne będzie również to, że w większość uprzęży będzie można wymieniać pierścienie wiec będzie można dopasować do potrzeb. Natomiast nigdy nie powinno się używać elementów, które nie b