Środa, 24 lipca 2024

Wibrator, dildo czy strap on? Sztuczny członek do zabaw erotycznych

14 kwietnia 2021

Osoby nieobyte w tematyce zabawek erotycznych, bardzo często mylą dildo z wibratorem, a jednocześnie nie mają pojęcia czym jest strap on. Mało jest rzetelnych źródeł, które wskazywałyby na poszczególne różnice pomiędzy nimi. W wielu przypadkach zdarza się także, że brak obycia z takimi akcesoriami erotycznymi budzi ogromne zawstydzenie podczas poruszania tej tematyki, co w gruncie rzeczy jest bardzo błędnym posunięciem. Wszystkie gadżety erotyczne dedykowane są do stosowania przez ludzi, dlatego warto zasięgnąć wiedzy o sposobie ich działania, oraz o różnicach występujących pomiędzy wibratorem, dildo a strap on. Ponadto wskazujemy jakie zabawki erotyczne powinny być stosowane podczas stosunku seksualnego kobiety i mężczyzny. 

Wibrator, dildo, strap on: podobieństwa i różnice

Wibrator to najbardziej popularna i powszechnie znana zabawka erotyczna. Cechuje się posiadaniem małego silniczka, odpowiadającego za wytwarzanie charakterystycznych drgań. Ponadto, wibratory posiadają możliwość regulowania intensywności wibrowania urządzenia. W przeciwieństwie do dildo i strap on, wibrator posiada także zewnętrzne źródło zasilania. 

Dildo bardzo często jest zamiennym określeniem dla wibratora, choć w gruncie rzeczy jest to bardzo błędne posunięcie. Dildo nie posiada zasilania bateriami, stanowi wyłącznie replikę męskiego penisa. Najczęściej dildo jest wytwarzane z silikonu, a wewnątrz znajduje się żel medyczny. Dildo stanowi zabawkę erotyczną, która jest zaliczana do klasyków erotycznych. Wielokrotnie stanowi odzwierciedlenie rzeczywistego wyglądu penisa. Kluczowe jest jak najdokładniejsze oddanie jego szczegółów anatomicznych, ponieważ wpływa to na potęgowanie osiąganych doznań. Dildo posiada bardzo często przyssawkę, która pozwala na korzystanie w wannie lub podczas kąpieli pod prysznicem. Może być montowane na gładkich powierzchniach. Sprawdź ofertę dildo oraz innych gadżetów erotycznych na https://eroprezent.pl/dilda.

Strap on jest bardzo specyficzną odmianą dildo, który został skonstruowany do eksperymentowania podczas zbliżenia. Jest to wibrator, który może zostać przymocowany do pasa, swoim wyglądem przypomina także sztucznego penisa. Uprząż, na której zamocowany jest penis przeznaczona jest do montowania przez kobiety, co pozwoliłoby mężczyźnie na doznanie nowych doznań, zupełnie odmiennych. Nie jest to wyłącznie gadżet stosowany przez osoby homoseksualne. 

wibrator leżący na kobiecej bieliźnie

Zabawki erotyczne dla niej i dla niego

Troska o urozmaicenie pożycia małżeńskiego jest niezwykle ważna na każdym etapie życia. Wkroczenie rutyny znacząco odbija się na więzi partnerów. Wybawieniem mogą okazać się zabawki erotyczna dla niej i dla niego, które mogą być stosowane także przez osoby bez większego doświadczenia. Wykorzystywanie gadżetów erotycznych przestało być tematem tabu, a wręcz przeciwnie - zyskuje na popularności. Co więcej, o zainteresowanie użytkowników zabiegają także producenci, którzy nieustannie wypuszczają na rynek nowe gadżety erotyczne. 

Wykorzystywanie gadżetów erotycznych jest znakomitym sposobem także na urozmaicenie masturbacji lub wykonanie seksu partnerowanego. Ich częstym i wodzącym zadaniem jest przyspieszenie osiągnięcie orgazmu. Gadżety posiadają nie tylko realny wygląd, ale także mogą być zaliczane do designerskich akcesoriów. 

Polecane zabawki erotyczne dla kobiety to:

  • Wibrator-królik;
  • Stymulator łechtaczki;
  • Pulsator;
  • Soniczny stymulator łechtaczki;

Polecane zabawki erotyczne dla mężczyzny to:

  • Manta;
  • Podręczne masturbatory;
  • Masażer prostaty;

Polecane zabawki erotyczne dla kobiety i mężczyzny to np. pierścienie na penisa.

Powyższe propozycje stanowią wyłącznie namiastkę rynku gadżetów erotycznych. Warto ich przetestowanie dokładnie zaplanować, co pozwoli na uzyskanie świadomie odnotowanych doznań. W gruncie rzeczy, każdy gadżet może być stosowany przez parę lub samodzielnie. Wszystko jest przeznaczone dla ludzi, dlatego przy nachodzącej ochocie na spróbowanie nowości nie należy kierować się wstydem, a otwarcie porozmawiać ze swoim partnerem o odczuwalnych potrzebach. Jest to szansa na stworzenie odnowionej i pogłębionej relacji.