Środa, 24 lipca 2024

Podstawowe materiały eksploatacyjne, które należy mieć na swoim biurku

30 listopada 2020

​Jeśli rozpoczynasz nową pracę i zamierzasz siedzieć w biurze, niezależnie od tego, czy to biuro znajduje się w domu, czy gdzie indziej, na biurku znajdują się materiały biurowe, których na pewno będziesz potrzebował, aby ułatwić sobie życie i ułatwić pracę. Oto kilka pomysłów na to, co być może chciałbyś umieścić w swoim biurze:

1. Butelka z wodą

Łatwo jest przetrwać pracowity dzień bez zastanawiania się, ile wypiłeś, ale ważne jest również, abyś dostał wystarczającą ilość płynów. Woda jest zdecydowanie najlepszą rzeczą, jaką można pić - utrzymuje wysoki poziom energii, pozwala uniknąć głodu, a także utrzymuje organizm w dobrej kondycji i zdrowiu. Dlatego też, posiadanie na biurku butelki z wodą, którą możesz pić przez cały dzień, nawet jeśli jesteś bardzo zajęty, powstrzyma Cię od złego samopoczucia, zapobiegnie odwodnieniu bólów głowy i poprawi wydajność pracy.

2. Schowek

Niezależnie od tego, czy jest to w biurku, czy na biurku, magazynowanie jest ważne. Bez niego, rzeczy staną się super brudne, a brudne biurko zazwyczaj nie jest produktywne. Możesz na przykład stracić ważne dokumenty lub nie mieć wystarczająco dużo miejsca do pracy.

Po pierwsze, pozbądź się bałaganu i usuń wszystko, czego nie potrzebujesz (zainwestuj w kosz na śmieci przy biurku, aby wszystko było naprawdę łatwe). Następnie, gdy masz już tylko te rzeczy, których potrzebujesz, poszukaj sposobu na schludne przechowanie tego wszystkiego. Mogą to być segregatory dźwigniowe lub tace do przechowywania rzeczy oddzielnie. Cokolwiek wybierzesz, po prostu trzymaj wszystko z dala od swojego miejsca pracy.

3. Materiały piśmiennicze

Każdy, kto pracuje w biurze, będzie potrzebował artykułów papierniczych. Notatniki, długopisy, ołówki, notatki Post-It, spinacze, zszywki... lista jest nieskończona i wszystko ma swoje miejsce i poziom ważności. Kiedy po raz pierwszy dostaniesz biurko, poświęć trochę czasu na przeglądanie stron internetowych i znalezienie wszystkich artykułów papierniczych, które będą Ci potrzebne, aby być najbardziej produktywnym i szczęśliwym.

4. Kubek i podgrzewacz kubka

Tak więc, chociaż woda jest super ważna, o czym już rozmawialiśmy, pewnie będziesz chciał też gorącego drinka. Może kawę, herbatę, może nawet gorącą czekoladę. Problem w tym, że możesz wstać i zrobić gorący napój, ale potem położyć go na biurku i zapomnieć o nim, aż zrobi się zimno, bo trzeba było odebrać telefon lub skończyć raport.

Tu może przydać się podgrzewacz do kubków. Podłączają się do portu USB i delikatnie utrzymują gorący napój w cieple - więc nawet jeśli zajmie Ci to trochę czasu, nie będzie to zimną i nieprzyjemną niespodzianką!

Trzymaj też kilka kubków na biurku, aby zawsze mieć coś czystego do zrobienia drinka. Nie możesz ufać, że kubki w kuchni w pracy będą czyste (i możesz zabrać ze sobą własne kubki do domu, aby posprzątać je na następny dzień). Dlaczego nie dodasz też podkładek? Wtedy ty możesz wciąż utrzymywać twój biurko patrzeć sprytnie i czysty nawet jeśli ty masz kubki i filiżanki na nim.

5. Zestaw czyszczący

Klawiatury są bardzo brudne. Ogólne odłamki i okruchy mogą się zaplątać w klawiszach i sprawić, że laptop stanie się na biurku przedmiotem zainfekowanym zarazkami. Więc weź trochę kitu do sprzątania i trzymaj go w pobliżu. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć go na klawiaturze i będzie podnosić paskudne kawałki, które złapał w nim. Będziesz pracować w znacznie przyjemniejszym otoczeniu, a zarazki nie spowodują choroby, co oznacza mniej dni chorobowych.

Więcej na https://pracaprzybiurku.pl/