Piątek, 24 maja 2024

Wróć do formy z pomocą nowych technologii

19 października 2021

Inteligentny zegarek to nie tylko ozdoba czy element stroju, ale także osobisty asystent, w pewnym stopniu ułatwiający życie i motywujący do uprawiania sportu. Smartwatche mogą ułatwić nam życie, ale też sprawić, że zrzucimy kilka zbędnych kilogramów.

Jakie funkcje ma smartwatch?

Co potrafi inteligentny zegarek? Należy od razu zauważyć, że ich zestaw funkcji może się znacznie różnić w zależności od modelu. Tak więc główne cechy smartwatcha to:

  • Wyświetlanie czasu i daty.
  • Powiadomienia o połączeniach i wiadomościach. Na ekranie zegarka możesz zobaczyć, kto do ciebie dzwoni, lub przeczytać wiadomość bez wyjmowania telefonu z kieszeni. Niektóre modele inteligentnych zegarków obsługują eSIM lub mają własne gniazdo karty SIM, po zainstalowaniu którego zegarek zamienia się w smartfon na nadgarstek.
  • Przypomnienie o zaplanowanych wydarzeniach, wyświetlanie prognoz pogody, wyników sportowych, informacji o kursie dolara itp. Kalendarz, kalkulator, alarm, minutnik i stoper.

Ważniejsze są dla nas jednak inne funkcje. Jest to na przykład śledzenie aktywności fizycznej. Wiele smartwatchów jest w stanie pełnić funkcje fitness trackera, liczyć przebyte kroki, przebyty dystans i liczbę spalonych kalorii podczas treningu. Wiele urządzeń jest również wyposażonych w czujnik tętna i jest w stanie automatycznie wykryć początek i koniec biegu lub treningu, a nawet zliczyć liczbę podejść do każdego ćwiczenia. Bardziej zaawansowane modele, mogą nawet stworzyć dla ciebie plan treningowy na podstawie twojej wydajności.

GPS - Ta funkcja nie jest dostępna we wszystkich smartwatchach, a wtedy dane o twojej lokalizacji, prędkości i odległości pobierane są ze smartfona. W zegarku ze wbudowanym modułem GPS wszystkie te informacje można uzyskać bez łączenia się ze smartfonem i wyświetlić je na mapie bezpośrednio na ekranie gadżetu na nadgarstek. Płatności mobilne NFC. Ta opcja również nie jest dostępna we wszystkich zegarkach. Ze sklepu z aplikacjami możesz pobrać wiele różnych przydatnych aplikacji, gier i „tarczy zegarka”, dostosowując w ten sposób gadżet w jak największym stopniu do swoich potrzeb i preferencji. Dzięki inteligentnemu zegarkowi na nadgarstku możesz łatwo przełączać utwory, zwiększać lub zmniejszać głośność, przewijać do przodu lub do tyłu odtwarzany utwór bez dotykania smartfona. Istnieją również modele z własnym wbudowanym odtwarzaczem i pamięcią do przechowywania muzyki. Wszystkie te cechy posiada zarówno smartwatch męski, jak i smartwatch damski.

smartwatch damski

Jak smartwatch może pomóc w powrocie do formy?

Siedzący tryb życia i pracy powoduje, że nawet stosując odpowiednią dietę możemy stracić formę i zyskać kilka dodatkowych – zbędnych kilogramów. Oczywiście sesje cardio z joggingiem mogą być korzystne, ale ze względu na ich bardzo ograniczoną liczbę wymagane jest dodatkowe narzędzie- znaczna kwota pieniędzy.

W ostatnich latach smartwatche mogą pomóc nam w treningach i stosowaniu odpowiedniej diety. Pomagają nam w pracy, pomagają nie zapominać o rzeczach, ale przede wszystkim pomagają utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Sercem wielu smartwatchy jest właśnie aktywność fizyczna, niektóre z nich są przeznaczone wyłącznie do tego celu i noszą nazwę SportWatch. Jedno urządzenie może zawierać całe oprogramowanie treningowe do różnych dyscyplin sportowych: bieganie na świeżym powietrzu, ale także sporty zespołowe, a przede wszystkim powrót do skupienia się na ćwiczeniach, które możemy wykonywać w pomieszczeniach. Najczęściej istnieje tu zestaw kompletnych programów treningowych do fazy 4. Zegarek może pomóc nam ujędrnić brzuch, wykonywać ćwiczenia spalające tłuszcz.

Jeśli zdecydujesz się schudnąć za pomocą urządzenia do monitorowania kondycji, będziesz musiał go nosić codziennie. Nie tylko w aktywne dni treningowe, ale także w „weekendy”, kiedy pozwalasz sobie na relaks, pomijasz treningi, czy przełamujesz zdrową dietę. Te dni liczą się bardziej niż myślisz! Jeśli skupisz się wyłącznie na „idealnych” dniach, kiedy jesteś aktywny fizycznie i prawidłowo się odżywiasz, może być trudno zidentyfikować przeszkody, które uniemożliwiają ci utratę wagi. Dlatego ważne jest, aby stale monitorować swoje zachowanie, a zwłaszcza w dni odpoczynku.

Odchudzanie jest dla wielu trudnym zadaniem. Jednak łatwiej to przejść, gdy kontrolujesz liczbę dni odpoczynku, poziom aktywności fizycznej w te dni i znasz powody, które popychają cię do zaburzania zdrowego trybu życia. Aby nosić inteligentne urządzenie na rękę tak często, jak to możliwe, musisz kupić smartwatch lub opaskę fitness, która pasuje do twojego zwykłego, codziennego stylu. Na szczęście teraz nie ma ograniczeń w wyborze wzoru gadżetów na nadgarstek. W sprzedaży dostępne są bransoletki sportowe, smartwatche klasyczne i sportowe oraz smartwatche hybrydowe, które wyglądają jak tradycyjne zegarki mechaniczne, ale obsługują podstawowe funkcje smart.