Środa, 24 lipca 2024

Podkłady mineralne RANKING 2021. Wybieramy najlepszy podkład mineralny

14 kwietnia 2021

Odpowiednio dobrany podkład stanowi tak naprawdę podstawę każdego makijażu. Z tego też względu powinien być to kosmetyk wybierany z należytą pieczołowitością, dobierany odpowiednio do skóry, ale również i do naszych własnych upodobań. To co istotne, to jego kolorystyka. Podkład trzeba wybierać nakładając go na skórę ręki. W trakcie kupowania online, dobrze jest skupić się na tonach w poszczególnych odcieniach i dopasować je odpowiednio do swojej karnacji. Ostatnimi czas wśród podkładów coraz większą popularność zdobywają podkłady mineralne. Czemu zawdzięczają one taki popyt?

Podkłady mineralne: czym różnią się od innych?

Podkłady mineralne mają zupełnie inny skład, niż podkłady standardowe. Przede wszystkim powstają one w oparciu o substancje pochodzenia naturalnego, czyli minerały. Są one pozyskiwane wprost z natury i nie zawierają żadnych dodatkowych substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ich skład. Płynne podkłady zazwyczaj zawierają dość dużą ilość substancji chemicznych, w tym również konserwantów. Natomiast minerały mają sproszkowaną postać i tym samym są w stanie długo utrzymać swoje odpowiednie właściwości, nawet bez dodatków konserwujących. Takie podkłady są bardzo polecane posiadaczkom cery wymagającej i trądzikowej. Ze względu na swoje naturalne składy, znacznie przyspieszają one proces gojenia się ran i hamują występowanie kolejnych wyprysków. To co jest istotnym plusem to także skład minerałów. Dzięki niemu pełnią one rolę naturalnych filtrów przeciwsłonecznych.

Dla niektórych osób istotnym problemem w użytkowaniu podkładów mineralnych, jest ich nakładanie. Występują one w proszkowanej postaci co sprawia, że rozprowadzenie ich po całej twarzy jest dużo bardziej wymagające. Takie podkłady warto nakładać przy pomocy szerokich, grubych i puchatych pędzli typu kabuki. Można rozprowadzać podkład metodą na sucho oraz na mokro. Metoda na sucho polega po prostu na równomiernym rozcieraniu podkładu w obrębie twarzy. Natomiast metoda na mokro charakteryzuje się tym, że przed nałożeniem podkładu delikatnie spryskuje się pędzel wodą lub też hydrolatem. Metoda na mokro bywa bardziej wymagająca, ale pozwala także na uzyskanie trwalszego oraz bardziej aksamitnego wyglądu skóry.

Najlepszy podkład mineralny: na co zwracamy uwagę?

Kupując podkład mineralny należy oczywiście zwrócić uwagę na jego skład. Niestety tak jak w przypadku wszystkich innych kosmetyków, bardzo często składy są uzupełniane o różnego rodzaju substancje, zazwyczaj zupełnie zbyteczne. Drogie podkłady mineralne zazwyczaj mają czyste składy i warto w nie inwestować. Minerały niestety nie są tanie, dlatego taki podkład jest w stanie bardziej nadwyrężyć nasz budżet. Warto jednak mieć na uwadze to, że suchy minerał jest także znacznie bardziej wydajny. Jeśli makijaż jest nakładany w odpowiedni sposób, wówczas naprawdę niewiele zostanie zużyte podczas jednorazowego jego nakładania.

Najlepszy podkład mineralny to taki, który cieszy się dobrymi rekomendacjami. Warto zatem poszukiwać produktów sprawdzonych. Dobrze jest także próbować kilka marek, ponieważ to jest w stanie dobrze pokazać nam, jaki podkład najlepiej sprawdzi się w naszej sytuacji.

podkłady mineralne

Podkłady mineralne RANKING 2021

Podkłady mineralne bardzo często są prezentowane za pomocą rankingów. Bez wątpienia jest to dobry sposób na odkrycie tych, które przypadły do gustu największej ilości kobiet. Należy jednak mieć na względzie również to, że każda skóra jest inna i to co sprawdza się na jednej, nie sprawdzi się na drugiej. Warto zatem próbować kosmetyków na sobie. Minerały są produktami naturalnymi, dlatego też rzadko po ich aplikacji dochodzi do jakich podrażnień, nie występują także alergie skórne, co jest niezwykle ważne.

W rankingu podkładów mineralnych na rok 2021, warto uwzględnić produkty z oferty sklepu domiuroda.pl. Jest to podkład mineralny z średniej półki cenowej, dostępny w licznych odcieniach, dopasowanych do najróżniejszych karnacji. Nie jest on także testowany na zwierzętach, mogą bez żadnego problemu stosować go również weganie.

Podkład ten nadaje się do stosowania na każdą cerę, uwzględniając nieco inne metody aplikacji. Podkład tego typu nadaje się do stosowania na cerę wymagającą, suchą atopową czy też taką, która w niedalekim czasie została poddana zabiegom złuszczającym. Warto jednak wówczas podkład aplikować na krem, który nie zdążył się jeszcze dobrze wchłonąć. Wówczas uzyska się najlepszy efekt i zdrowy wygląd skóry.