Piątek, 24 maja 2024

Ile kosztuje założenie licówek?

18 czerwca 2021

Piękny uśmiech i to w krótkim czasie jest naprawdę możliwy. Na dodatek bez dyskomfortu oraz bez bólu. Jak to możliwe? Wystarczy, że zdecydujemy się na licówki w Krakowie. Powiedzmy sobie nieco więcej o tej rewolucji stomatologicznej.

Licówki: cena

Licówka jest cieniutkim płatkiem, który przyklejany jest na powierzchnię zęba. Maskuje tym samym wszelkie niedoskonałości, pozwalają na pokrycie wszelkich wypełnień, przebarwień, poszerzenie, wydłużenie, a nawet zmianę kształtu zębów. Krótko mówiąc - licówka nam przykrywa wszelkie niedoskonałości uzębienia, nadając im wymarzony wygląd bez konieczności podejmowania leczenia długotrwałego.

Zastosowanie licówek zębów pozwala nam naszym zębom nadać całkiem nowy kształt. Licówka nam umożliwia ich wydłużenie, rozjaśnienie, poszerzenia, a nawet i likwidację szpar pomiędzy zębami umożliwiając pacjentom uzyskanie przepięknego uśmiechu w relatywnie krótkim czasie. Stosowanie licówek oczywiście nie zastąpi nam ortodontycznego leczenia, ale sprawdza się u osób, które bez konieczności leczenia długotrwałego chcą wykonać korekty swojego uśmiechu. Licówki są często stosowane przy naturalnej korekcje barwy zębów, źle wyglądających wypełnień przednich zębów czy też drobnych pęknięć.

A ile kosztują licówki w Krakowie? Tak naprawdę koszt założenia licówek kompozytowych czy też porcelanowych jest uzależniony od bardzo wielu czynników. Aby móc się dowiedzieć jaki będzie konkretnie koszt leczenia w naszym przypadku, to musimy się umówić na konsultację. Podczas takiej wizyty jest proponowany cały wstępny plan leczenia oczywiście wraz z kosztami, które musimy ponieść.

Jednak miej więcej licówka porcelanowa to koszt około 2500 złotych. Z kolei licówki kompozytowe są znacznie tańsze. Jej koszt to około 750 złotych.

dentysta w gabinecie

Licówki w Krakowie

Skoro już wiemy ile kosztują licówki w Krakowie, to warto się pokusić o zapoznanie jeszcze z kilkoma ważnymi praktycznymi informacjami m.in. gdzie można założyć licówki na zęby. Na pewno zainteresuje nas także to ile trwa założenie licówek? Swój wymarzony uśmiech możemy uzyskać już w zasadzie po trzech wizytach u dentysty. Przy zastosowaniu porcelanowych licówek przepięknym uśmiechem będziemy się cieszyli po nieco dłuższym czasie. Jednak musimy pamiętać, że wszystko jest uzależnione od stanu naszego uzębienia. Aby się upewnić, czy licówki w Krakowie są rzeczywiście dla nas, umówmy się na konsultację. Podczas takiej wizyty dowiemy się, czy rozwiązanie to jest oby na pewno dla nas. Jeśli okaże się, że jednak nie, to stomatolog zaproponuje nam jakąś alternatywę dla licówek.

Na sam koniec powiedzmy sobie co nieco o zaletach licówek zębów. Największą zaletą takiego rozwiązania jest sama możliwość korekty uśmiechu i to bez konieczności leczenia długotrwałego. Po przyklejeniu ich na zęby uzyskamy przepiękny uśmiech i to jeszcze tego samego dnia. Licówki pozwolą nam także na pozbycie się pewnego dyskomfortu, który odczuwamy z pewnością przy spotkaniach z przyjaciółmi. Gdy zdecydujemy się na licówki w Krakowie będziemy mogli się cieszyć pięknym oraz białym uśmiechem i to bez konieczności wybielania naszych zębów.

Chcąc wykonać licówki w Krakowie musimy poszukać odpowiedniego gabinetu. Od razu mówimy, że możliwości jest naprawdę sporo. Konkurencja jest spora. Oczywiście dobrych gabinetów dentystycznych jest cała masa. Niestety musimy wspomnieć także o tym, że gabinetów, do których za bardzo nie chcielibyśmy trafić także jest sporo. No cóż musimy nieco się nagimnastykować, aby znaleźć miejsce godne polecenia. Oczywiście najprościej było trafić do danego lekarza/kliniki z polecenia. Możemy także zrobić research w sieci. Po opiniach dostępnych w sieci jesteśmy w stanie zweryfikować czy dany gabinet jest polecany czy raczej powinniśmy się od niego trzymać z daleka.

Na pewno najgorsze jest gdy kierujemy się samymi cenami. Nie może tak być. Czasami łasimy się na jakiś gabinet, który oferuje niskie ceny, a tak naprawdę nie sprawdzamy opinii. W przypadku takiej inwestycji nie warto inwestować. Czasami podejrzanie niska cena powinna nam dać sporo do myślenia. Wiadomo, że może być używany nieco gorszy materiał, który nie będzie tak samo trwały. Poszukajmy dla siebie miejsca, w którym zrobią nam licówki idealne i cieszmy się uśmiechem.