Wtorek, 23 kwietnia 2024

Okulary korekcyjne - przeciwsłoneczne, 2in1

22 czerwca 2021

W wielu dziedzinach życia ludzie poszukują rozwiązań, które będą wygodne i funkcjonalne. Mają one na celu ułatwienie życia, wyzbycie się dodatkowych obowiązków czy też znalezienie czegoś bardziej komfortowego dla siebie. Takim nietuzinkowym rozwiązaniem, są między innymi okulary korekcyjne, które jednocześnie spełniają rolę okularów przeciwsłonecznych. To produkty, który można określić mianem 2 w 1. Dla wielu osób noszenie przy sobie dodatkowej pary okularów przeciwsłonecznych, jest po prostu niewygodne. Nietrudno o nich zapomnieć, pakując się do szkoły czy też wychodząc do pracy. Zdecydowanie bardziej komfortowym rozwiązaniem, nie wymagającym od nas aż tak dużego zaangażowania, są okulary spełniające obie te role. Kto może je nosić i czym się one dokładnie cechują? Wszystkiego można dowiedzieć się z informacji zawartych poniżej.

Okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne: rodzaje

Okulary 2 w 1, to produkty składający się z dwóch części. Dobrze dopasowanych okularów korekcyjnych oraz specjalnych nakładek przeciwsłonecznych. Wszystko to zamknięte natomiast w niewielkim etui, które zawsze można mieć przy sobie. Jeśli chcemy zapewnić odpowiednią ochronę naszym oczom, wówczas wystarczy jedynie nałożyć nakładki. Nie jest to trudne, ani skomplikowane. Funkcjonalność tego rozwiązania sprawiła, że obecnie coraz więcej osób się na nie decyduje. Przede wszystkim jest to atrakcyjna opcja dla fanów minimalizmu ale również i dla wszystkich tych osób, które chcą po prostu zawsze mieć pod ręką najpotrzebniejsze rozwiązanie.

Oczywiście jedną z opcji na zapewnienie swoim oczom niezbędnej ochrony, jest zdecydowanie się na zakup osobnej pary okularów przeciwsłonecznych. Czy takie rozwiązanie jest jednak dla nas korzystne? Z pewnością nie pod względem cenowym. Zakup osobnej pary okularów korekcyjnych oraz okularów przeciwsłonecznych, to koszt minimum ponad 1000 złotych, jeśli myślimy o porządnych okularach. Natomiast kupując wersję 2 w 1 zyskujemy świetny produkt, który nie nadszarpnie aż tak bardzo naszego budżetu.

Wiele osób, które mają stwierdzoną wadę wzroku, nie posiadało nigdy okularów przeciwsłonecznych, które byłyby do niej dobrze dopasowane. Dla niektórych jest to zbędny wydatek, inni ratują się bardziej budżetowymi rozwiązaniami, jak zwykłe okulary. Tymczasem nakładki są profesjonalne, dopasowane do danej osoby i bez wątpienia najtańsze, jeśli chcemy zapewnić naszym oczom wszystko to, co najlepsze.

Czy rozwiązanie to jest dostępne dla każdego? Podobnie jak z każdym innym produktem o wymiarze "medycznym", tutaj również istnieją pewne ograniczenia. Chodzi przede wszystkim o osoby z bardzo dużymi i poważnymi wadami, choć i w tym zakresie pracuje się nad tym, aby okulary 2 w 1 były dostępne dla każdego. Jeśli ktoś wymaga zamontowania soczewek o dużej mocy plusowej, nałożenie nakładek może okazać się niemożliwe, ponieważ konstrukcja soczewki być może odepchnie nakładkę. Każda sytuacja jest jednak bardzo indywidualna i nim się zrazimy, powinniśmy po prostu pójść i porozmawiać na ten temat z naszym optykiem. On z pewnością w profesjonalny sposób wyjaśni nam czy to rozwiązanie jest dla nas dostępne, czy też nie.

Osoby z soczewkami minusowymi są w lepszej sytuacji, ponieważ w ich przypadku zastosowanie takich nakładek tak naprawdę nie jest żadnym problemem. Warto wspomnieć również o tym, że takie funkcjonalne rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku zawodowych kierowców, którzy muszą większą część dnia zmagać się z uporczywymi promieniami słonecznymi. Zamiast zmieniać co chwilę okulary, na pewno wygodniejsza będzie dla nich opcja z nakładkami.

okulary

Tanie okulary w Krakowie

Gdzie można zakupić tego typu okulary 2 w 1? Najlepiej jest zakupić je w miejscu swojego zamieszkania, u sprawdzonego optyka poszukać rozwiązań dla siebie.Na ten moment dla mieszkańców kraju dostępne są między innymi tanie okulary w Krakowie. W mieście tym działa wiele salonów optycznych, w których każda osoba może dokładnie zweryfikować, jakie okulary są jej potrzebne na dany moment. Bardzo często nawet pomimo wyraźnych problemów z widzeniem, negujemy sytuację. Tymczasem im szybciej zaczniemy działać, tym większa szansa na zahamowanie wady. Latem natomiast koniecznie powinniśmy ochraniać oczy przed promieniami UV, między innymi dzięki praktycznym nakładkom.