Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Jak obniżyć koszt okularów progresywnych?

19 października 2021

Do niedawna było bardzo często spotykane posiadanie dwóch par okularów. Jedna z nich umożliwiała widzenie daleko, a kolejna blisko. Choć konieczność zmiany okularów można nadal spotkać, w szczególności u starszych osób, to z pewnością jest to coraz rzadsze zjawisko. Obecnie znacząca część tych osób przekonała się do posiadania okularów progresywnych. Ich stosowanie umożliwia jednoczesne korygowania widzenia dali, bliży, a także odległości pośrednich. Przedstawiamy ile kosztują okulary progresywne, a także w jaki sposób można wpłynąć na koszt okularów progresywnych.

Ile kosztują okulary progresywne?

Koszt okularów progresywnych znacząco przewyższa cenę zakupu standardowej pary okularów, jednak na przestrzeni ostatnich lat dostrzegalny jest znaczny spadek ich wartości. Coraz częściej pojawiają się także promocje na zakup okularów progresywnych. W rezultacie, cena okularów może być znacząco obniżona. Jednak promocje posiadają najczęściej charakter niezapowiedziany. Stąd też skierowane są wyłącznie dla osób, które planują zakup okularów  w najbliższym czasie. 

Ostateczna cena okularów uzależniona jest o wielu czynników. Przede wszystkim wpływ na koszt okularów progresywnych posiada: generacja soczewek, szerokość pola widzenia, marża nałożona na producenta, obecność powłoki antyrefleksyjnej, a także cena oprawek. Manewrowanie pomiędzy tymi aspektami pozwala na ukształtowanie o wiele niższej ceny okularów. Najtańsze okulary progresywne można kupić za około 500 zł, jednak jest to naprawdę niska cena. Zazwyczaj koszt okularów progresywnych jest znacznie wyższy. Najczęściej spotykany przedział to 800-1200 zł. Choć za okulary z wyższej półki należy jeszcze więcej zapłacić. Warto dopytać optyka o możliwości obniżenia ceny, choć najczęściej to właśnie oprawki są największym kosztem.

okulary proresywne

3 triki na obniżenie kosztu okularów progresywnych

Na ostateczny koszt zakupu okularów progresywnych można znacząco wpłynąć. Przede wszystkim podczas tego zakupu należy skupić się na najważniejszym aspekcie, czyli na konieczności posiadania okularów progresywnych. Wówczas pozostałe kwestie powinny mieć charakter drugorzędny. Dysponowanie ograniczonym budżetem niestety zmusza do podejmowania kompromisów. Przedstawiamy, na czym można znacząco zredukować cenę zakupu okularów progresywnych. 

Wybierz dobrego i taniego optyka

W pierwszej kolejności należy dokonać rozeznania w cenach okularów progresywnych na rynku. Wśród poszczególnych optyków występują znaczące rozbieżności cenowe, co przekłada się na ostateczny rozrachunek w znaczącej wysokości. Jednak cena nie powinna być wyłącznym wyznacznikiem, bardzo istotna jest jakość produktu. W szczególności jest to istotne w przypadku okularów, które rzutują na komfort i jakość życia. W ostateczności warto szukać optyka, który jest zarówno dobry i tani. Wbrew pozorom istnieją jeszcze firmy, które cenią sobie jakość usług przy jednoczesnym zachowaniu niskich cen. 

Dobierz klasyczne oprawki

Na ostateczną cenę okularów znaczący wpływ posiada cena oprawek. Są one bardzo często głównym kosztem okularów progresywnych. Stąd też, szukając oszczędności należy skupić się na konieczności doboru odpowiednich szkieł, a nie najmodniejszych oprawek. Klasyczne oprawki zazwyczaj kosztują o wiele mniej. Są one tańsze niż te, które są ostatnim krzykiem mody. Za modę niestety trzeba dodatkowo zapłacić. Co więcej, należy  pamiętać, że moda posiada zdolność przemijania, dlatego klasyczny wybór charakteryzuje się wymaganą ponadczasowością i mają niższą cenę. 

Nie oszczędzaj na szkłach, bo trzeba będzie je częściej zmieniać!

Poszukując oszczędności na okularach progresywnych nie można oszczędzać na szkłach. To one rzutują na jakość korzystania z okularów. Co więcej, wybór szkieł o niskiej jakości przekłada się na częstszą konieczność ich wymiany. W rezultacie jest to tylko pozorna oszczędność, która w bliskiej przyszłości ponownie wytworzy kolejny koszt. A przy tym będzie wpływała na jakość korzystania z okularów. 

Podsumowując, okulary progresywne potrafią przywrócić utracony wraz z postępującą wadą wzroku komfort. Są one szansą na poprawę rzeczywistości. Wszystkie osoby, które się wahają, a muszą korzystać z dwóch par okularów, nie powinny się dłużej zastanawiać. Szeroki asortyment dostępny jest w hurtowni https://avm4you.pl/okulary-progresywne/b_avxm, która jest doskonale zorientowana w potrzebach współczesnych klientów. Hurtownia jest doskonale zaopatrzona, posiada asortyment, który jest zgodny z innowacyjnymi rozwiązaniami. Sprzedawany towar posiada najwyższą jakość wykorzystanych materiałów, która jest w szczególności doceniana przez klientów.