Wtorek, 23 kwietnia 2024

Jak umieścić szkło hartowane na smartfonie?

4 października 2022

Szkło ochronne to akcesorium, które chroni ekran telefonu przed uszkodzeniami, pęknięciami i rozbiciem. Łatwo jest dobrać odpowiedni rozmiar i kształt tego produktu. Wystarczy, że podasz numer modelu swojego urządzenia. Wbrew pozorom, jest on bardzo łatwy w użyciu, nawet jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z podobnymi czynnościami. Aby uzyskać udany telefon i przyjemny wygląd, musisz przestrzegać tych ważnych zasad. Postępuj krok po kroku zgodnie ze schematem.

Krok 1

Wyjmij opakowanie szkła hartowanego z pudełka i dokładnie obejrzyj jego zawartość. Znajdziesz tam również dwie ściereczki, jedną mokrą i jedną suchą. Są one oznaczone numerami 1 i 2. Zachowaj je, będziesz z nich korzystać. Sprawdź szkło na telefon na hamamobile.pl

Krok 2

Przygotuj swoje stanowisko pracy. Jest to kluczowe dla efektu końcowego. Upewnij się, że masz miejsce, które pozwala Ci na swobodne poruszanie się. Zetrzyj okruchy i inne zanieczyszczenia ze stołu lub biurka. Następnie umyj ręce i wyczyść telefon. Zwróć uwagę na przeciągi. Mogą one wzniecać kurz, który będzie osiadał na ekranie telefonu lub na stole.

Czyszczenie smartfona

Krok 3

Przygotuj telefon. Usuń wszelkie futerały ochronne, które mogą znajdować się na telefonie. Przed rozpoczęciem czyszczenia ekranu możesz umieścić folię ochronną na szkle hartowanym, aby zorientować się, jak powinien wyglądać ekran. Pomocna będzie również lokalizacja otworów funkcyjnych i odległość między krawędziami a szkłem. Umyj etui, aby mieć pewność, że nie dostanie się ono na ekran. Następnie dokładnie umyj wyświetlacz. Do tego celu przyda Ci się saszetka z mokrą chusteczką oznaczoną cyfrą 1. Zapnij ją i przetrzyj telefon jednostajnym ruchem góra-dół. Drugą suchą ściereczkę oznaczoną numerem 2 należy wykorzystać do przetarcia wyświetlacza. Po przetarciu należy upewnić się, że na telefonie nie pozostały żadne drobinki kurzu.

Krok 4

Przyklejenie szkła. Przyłóż dłuższy bok szkła do krawędzi telefonu i sprawdź, czy nie ma żadnych otworów. Odklej folię ochronną, a następnie przyłóż szkło do swojego ekranu. Rób to powoli i spokojnie. Zawsze możesz oderwać szkło i założyć je z powrotem, jeśli popełnisz błąd. Jeśli nie jest ono zlicowane, dociśnij je palcami. Możesz też wypchnąć wszelkie bąbelki powietrza kawałkiem tektury, np.

Krok 5

Jeśli szkło na telefon zostało przyklejone prawidłowo (tzn. Upewnij się, że szkło jest przyklejone równomiernie i bez nieestetycznych pęcherzyków powietrza. Teraz Twój telefon jest zabezpieczony i gotowy do użycia. Najlepiej jest odczekać co najmniej 24 godziny zanim założysz na telefon etui ochronne. Mogłoby to spowodować uszkodzenie szkła i umożliwić przedostanie się pod nie zanieczyszczeń.