Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Czy Twój iPhone szybko się rozładowuje? Oto kilka porad i wskazówek, jak wydłużyć czas pracy baterii iPhone'a.

17 maja 2022

Czy bateria Twojego smartfona jest wyczerpana? Jest wiele sposobów na wydłużenie czasu pracy baterii, bez względu na model, jaki posiadasz. W każdym smartfonie jest wiele funkcji, o których możesz nie wiedzieć. Te sztuczki pomogą Ci błyskawicznie wydłużyć żywotność baterii Twojego iPhone'a.

Jak się dowiedzieć, co drenuje baterię iPhone'a?

Po pierwsze, sprawdź zużycie baterii przez aplikację. Aby zobaczyć, które aplikacje najbardziej obciążają baterię telefonu, przejdź do Ustawienia -> Bateria. Aplikacja, z której nie korzystałeś od dłuższego czasu, często zużywa duże ilości energii, gdy działa w tle. Możesz również sprawdzić zakładkę Stan baterii, aby sprawdzić, w jakim stanie jest bateria. Nawet najlepsze techniki nie zoptymalizują zużycia baterii, jeśli jej maksymalna pojemność jest niższa niż 92%.

Jak wydłużyć czas pracy baterii iPhone'a?

Nowe iPhone'y mają wiele fajnych, ale zasobożernych funkcji. Baterię Twojego smartfona może znacznie wyczerpać częstotliwość odświeżania wyświetlacza 120 Hz lub dostęp do sieci 5G. iPhone 13 Pro Max, 13 Pro Max i 13 Pro Max mogą wytrzymać cały dzień przy przeciętnym korzystaniu z telefonu.

iphone

Każdy ma jednak świadomość, że bateria w każdej chwili może się wyczerpać. Starsze telefony Apple są też mniej wydajne pod względem zużycia baterii. iPhone'y takie jak 11 SE i starsze modele są obecnie w stanie wytrzymać znacznie mniej z powodu zużycia.

Tryb niskiego zużycia energii w telefonie iPhone

Tryb niskiego poboru mocy to jeden z najlepszych sposobów walki z wyczerpywaniem się baterii. Po włączeniu trybu niskiego poboru mocy telefon będzie wykonywał tylko najważniejsze zadania. Działania w tle, takie jak pobieranie plików i poczta, zostaną wyłączone. Tryb niskiego zużycia energii jest włączany automatycznie, gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej 20%. Można go jednak aktywować także ręcznie.

Ręczna aktywacja jest możliwa tylko wtedy, gdy stan baterii iPhone'a jest mniejszy niż 80%. Aby włączyć tryb niskiego zużycia energii,

Zmniejsz jasność ekranu

Ekrany smartfonów są jaśniejsze i większe niż jeszcze kilka lat temu. Jak widać, jasny i duży wyświetlacz wymaga więcej energii. Twoja bateria będzie bardziej zdrowa, jeśli zmniejszysz jasność ekranu. 

Usługi lokalizacyjne można wyłączyć

Choć usługi lokalizacyjne są przydatne w aplikacjach mapowych i innych celach, wiele firm używa ich do zbierania danych o Twojej lokalizacji. GPS bardzo pochłania baterię, dlatego warto wyłączyć usługi lokalizacji w aplikacjach, z których nie korzystasz.

Nieaktywne odświeżanie aplikacji działających w tle

Prawdopodobnie zauważyłeś spadek liczby powiadomień, jeśli korzystasz z trybu niskiego poboru mocy. Tryb niskiego zużycia energii nie pozwala na odświeżanie aplikacji w tle. Odświeżanie w tle jest przydatne w przypadku aplikacji, z których korzystasz najczęściej. Wyłączenie tej funkcji dla wszystkich pozostałych aplikacji spowoduje mniejsze zużycie baterii.

Wyłącz korzystanie z sieci 5G

Sieć 5G zapewnia szybszą łączność z Internetem, ale może też szybciej rozładowywać baterię. Jeśli mieszkasz na obszarze o dużym zasięgu sieci 5G, jest to niewielka cena. Bateria iPhone'a będzie niepotrzebnie wyczerpywana, jeśli nie znajdziesz się w zasięgu nadajnika 5G.

Usuwanie niepotrzebnych powiadomień

Twoja bateria wyciska łzy za każdym razem, gdy na ekranie pojawia się nowe powiadomienie. Aby zaoszczędzić cenny procent baterii, wyłącz powiadomienia, z których nie korzystasz.

Jeśli telefon ma włączoną funkcję Bluetooth i Wi-Fi, będzie stale skanować otoczenie w poszukiwaniu nowych urządzeń. Jeśli nie używasz żadnego sprzętu połączonego przez Bluetooth lub nie masz dostępu do sieci Wi-Fi, możesz wyłączyć te funkcje. Aby wyłączyć Bluetooth i Wi-Fi, po prostu użyj górnego paska.

Co możesz zrobić, aby zadbać o stan baterii iPhone'a?

Ważne jest, aby bateria wytrzymała próbę czasu. Jak zapewne wiesz, z czasem ogniwa baterii w smartfonie zaczynają się psuć. Istnieją sposoby, aby ograniczyć proces degradacji baterii. Oto kilka najważniejszych wskazówek:

  • Unikaj ekstremalnych temperatur podczas przechowywania lub używania baterii litowo-jonowych. Unikaj pozostawiania telefonu na słońcu lub na mrozie.
  • Unikaj "szybkich ładowarek", które są wygodne, ale jednocześnie szybciej niszczą baterię litowo-jonową.
  • Unikaj pozostawiania telefonu bez nadzoru przez zbyt długi czas. Baterie nie lubią niskiego poziomu naładowania.

Dowiedz się więcej na: https://iviterapple.pl/nowosci/feeo/30-sposobow-na-przedluzenie-zywotnosci-baterii-iphonea.html