Środa, 24 lipca 2024

8 gadżetów, które warto posiadać mając smartfona

22 lutego 2021

Współcześnie niemal wszyscy korzystają ze smartfonów. Te mobilne urządzenia bardzo ułatwiają nam życie. Sam smartfon to jeszcze nie wszystko. Warto dokupić do niego parę niezwykle użytecznych gadżetów. Są to:

Etui

Etui, czyli obudowa ochronna jest najpopularniejszym dodatkiem do smartfona. Nieważne jaki model wybierzemy, nasze urządzenie będzie bardziej lub mniej chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi. Najczęściej zdarza się nieumyślne upuszczenie telefonu na ziemię. Kiedy spadnie on na miękki dywan lub trawę, to raczej stanie się z nim nic złego. Gorzej, gdy upadnie nam na chodnik lub na inną twardą powierzchnię. Może się to skończyć zbitym ekranem bądź uszkodzeniem digitizera, z czym związane są już wysokie koszty naprawy. Dlatego ważne jest dokupienie ochronnego etui. Istnieje wiele modeli, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Eleganckie, wykonane ze skóry pokrowce z otwieraną klapką idealnie pasują do garnituru, zaś tytanowa, gruba obudowa, stanowi ochronę w bardziej ekstremalnych okolicznościach. Warto rozważyć kupno folii ochronnej. Szkło dzisiejszych telefonów jest coraz twardsze, ale nie aż tak, żeby uchronić ekran przed wszelkimi warunkami. Idealny stan ekranu zachowany, nakleimy na niego folię.

Powerbank

Bardzo często musimy ładować swoje smartfony. Zdarza się, że telefon rozładuje nam wtedy, gdy koniecznie musimy jeszcze z niego skorzystać. Można temu zapobiec. Wystarczy nosić przy sobie powerbank. Jest on przenośnym bankiem energii. Łączy się go kablem z naszym smartfonem i zaczyna się on ładować. Istnieje mnóstwo powerbanków dostępnych na rynku. Żeby umiejętnie wybrać najlepszy bank energii, należy brać pod uwagę te proste zasady:

  • Rozmiar i waga – jeżeli powerbank będziemy ładowali w kieszeni, to nie powinien on być zbyt duży ani ciężki. Trzeba więc wiedzieć, gdzie będziemy przechowywać nasz bank energii.
  • Pojemność – większa pojemność równa się większy rozmiar. Najlepiej szukać złotego środka. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie pojemności akumulatora w naszym telefonie. Dzięki temu, najłatwiej jest zakupić powerbank z pojemnością niemniejszą niż bateria w naszym smartfonie.
  • Dodatkowe funkcje – powerbank nie jest jedynie ładowarką. Część modeli posiada np. latarkę. Poza tym możemy też znaleźć modele z wbudowanym, chowanym kablem bądź posiadające wbudowane panele słoneczne.

Karta pamięci

Wbudowana pamięć w telefonie z czasem będzie pełna. Pojemność obecnych smartfonów da się łatwo rozszerzyć dzięki kartom microSD. Zanim wybierzemy kartę, musimy sprawdzić maksymalną pojemność tego typu kart, które obsługuje nasz smartfon. Producenci podają również rekomendowaną szybkość karty. Karty microSD są s niedrogie, zatem najlepiej kupić jak największą oraz najszybszą. Raz kupiona karta, zawsze może zostać przełożona do innego telefonu bądź aparatu fotograficznego.

Ładowarka samochodowa

Kierowcy posiadający smartfony, powinni zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową. W trakcie jazdy samochodem, telefon często stanowi dla nas nawigację samochodowa, przez co zużywa swoją energię bardzo szybko. Aktualne ładowarki umożliwiają ładowanie więcej niż jednego urządzenia. Najlepiej kupić ładowarkę wyposażoną w co najmniej dwa złącza USB. Jedno zawsze będzie ładować nasz smarfton, zaś można wykorzystać do czegoś innego.

Uchwyt do telefonu

Jest to tani gadżet. Najpopularniejszy jest rodzaj uchwytów przeznaczony do montażu w aucie. Istnieje wiele różnych modeli. Można kupić taki, który montuje się na szybę dzięki przyssawką bądź uchwyt, który montuje się na wcisk w kratkach wentylacyjnych. Poza uchwytami samochodowymi, na rynku mamy też: Uchwyty na rękę – doskonałe dla biegaczom. Bieganie ze smartfonem na ręce jest łatwiejsze niż mając go w kieszeni. Cena uchwytu jest nieduża, a różnica w komforcie biegania wielka. Uchwyty rowerowe – w samochodzie możliwe jest jeszcze korzystanie ze smartfona bez uchwytu, jednak w przypadku jazdy rowerze jest to nierealne.

Słuchawki

Dobre słuchawki do słuchania muzyki są najczęściej kupowanym gadżetem do smartfonów. Ich wybór jest zależny od naszych preferencji oraz sumy, na jaką możemy sobie pozwolić. Słuchawki douszne zajmują mało miejsca, jednak wyższa jakość dźwięku jest uzyskiwana przy słuchawach nausznych. Przewodowych nie trzeba ładować, zaś bezprzewodowe są wygodniejsze. Warto mieć na uwadze, że część modeli zawiera wbudowany mikrofon oraz pilot do sterowania smartfonem. Jeżeli najważniejsze jest dla nas prowadzenie rozmów, to warto dokupić zestaw bluetooth.

Selfie-stick, to jest kijek do „selfików”

Tego rodzaju kijek jest bardzo kompaktowy oraz wszechstronny. Gdy wybieramy się na wakacje i posiadamy jedynie aparat fotograficznym w telefonie, to warto dokupić do niego selfie-sticka. Zestaw głośnomówiący Gdy rozmawiamy przez telefon w trakcie jazdy samochodem, przyda nam się zestaw głośnomówiący. Pozwala on prowadzić auto i rozmawiać przez telefon bez trudu. Podczas wybierania zestawu głośnomówiącego należy pamiętać o tym, że istnieją zestawy, które umożliwiają łączenie się jednocześnie z więcej niż jednym telefonem, a także uaktywniają się automatycznie gdy wsiadamy do auta.  

Więcej o akcesoriach do smartfona znajdziesz na http://gsm-akcesorium.pl/.