Środa, 24 lipca 2024

Poradnik: Jaką drukarkę powinienem kupić?

30 listopada 2020

Gdy weźmie się pod uwagę ilość opcji drukarek dostępnych obecnie na rynku, nie jest zaskoczeniem, że większość konsumentów uważa, że zakup drukarki jest dość zniechęcającym zadaniem. Jako frajerzy z branży drukarskiej, chcielibyśmy zaoferować Ci kilka porad, które pomogą Ci znaleźć właściwą drukarkę, której potrzebujesz w najprostszy możliwy sposób. Przekonaliśmy się, że zadawanie sobie poniższych pytań pomaga znaleźć najlepszą drukarkę do Twoich potrzeb. Zacznijmy!

Jaka drukarka jest odpowiednia dla ciebie?

Jednym ze sposobów na określenie właściwej drukarki dla Ciebie jest zrozumienie Twoich potrzeb w zakresie drukowania. Oto szybki opis środowiska, w którym będziesz drukować. Wejdziemy głębiej po tej sekcji.

Druk w domu

Drukarki stworzone do druku niskonakładowego i wszechstronne do obsługi dokumentów, jak również kolorowych obrazów, są najlepsze do druku domowego. Drukarki atramentowe były tradycyjnie wybierane przez użytkowników domowych, ale ekonomia, trwałość i lepsza wydajność drukarek laserowych uczyniły je również korzystną opcją dla drukarki domowej.

Biuro

Opcją go-to przy zakupie drukarki do biura jest drukarka laserowa. Drukarki laserowe mogą drukować duże ilości tekstu przez długi okres czasu, co czyni je końmi roboczymi w miejscu pracy. Możesz wybrać pomiędzy drukarkami obsługującymi tylko wydruk i drukarkami wielofunkcyjnymi, które zapewniają również możliwość skanowania, kopiowania i faksowania. Kolorowe drukarki laserowe są idealne, jeśli od czasu do czasu potrzebujesz kolorowych wydruków oprócz dużych nakładów na drukowanie dokumentów w biurze.

Uczniowie/szkoły

Drukarki laserowe o niskiej wydajności stron są najlepsze do użytku szkolnego. Są bardziej przystępne cenowo od drukarek atramentowych w dłuższej perspektywie, bardziej przystępne cenowo od biurowych drukarek laserowych, ale równie niezawodne, jeśli chodzi o produkcję dokumentów, jak tego potrzebujesz.

Kreatywne drukowanie

Nic nie bije kolorowych obrazów wytwarzanych przez drukarki atramentowe. Należy jednak unikać tanich drukarek atramentowych. Większość tanich drukarek atramentowych mają tendencję do korzystania z dużej ilości atramentu, nie wspominając już o ich wkładach, które zwykle przenoszą niewielką ilość atramentu w porównaniu z droższymi modelami, więc w końcu często zastępują one atrament, który bardzo szybko wychodzi z ceny drukarki. Dla wysokiej jakości kolorowych wydruków, przejdź do drukarek atramentowych z nie mniej niż 6 pojemników z atramentem. Epson i Canon to wspaniałe marki, na które warto zwrócić uwagę.

Jeśli Twoje potrzeby związane z drukowaniem są mieszanką kilku z powyższych kategorii lub nadal nie wiesz, co masz otrzymać, proponujemy przeczytać dalej, aby lepiej zrozumieć dostępne możliwości drukarek i które z nich są Ci naprawdę potrzebne.

Czy potrzebujesz drukarki do samego drukowania, czy też będziesz potrzebował jej również do obsługi skanera, faksu i kopiarki?

  • Drukarki jednofunkcyjne: Są to maszyny zbudowane wyłącznie w celu drukowania. Jeśli potrzebujesz drukarki, która drukuje dokumenty i nic więcej, to jest to drukarka dla Ciebie.
  • Drukarki All-in-One: To są drukarki, które są również wyposażone w funkcje skanera, kopiarki i faksu. Jeśli szukasz drukarki, której możesz używać również do skanowania, kopiowania i/lub faksowania dokumentów, to drukarka wielofunkcyjna zapewni Ci więcej korzyści.
  • Czy będziesz drukować głównie dokumenty, czy też będziesz drukować zdjęcia i kolorowe obrazy? Będziesz dużo drukować?
  • Drukarka laserowa: Jeśli będziesz drukować głównie dokumenty, kupisz drukarkę laserową. Drukarki laserowe są szybkie i idealne do drukowania dużych ilości dokumentów.
  • Drukarka Inkjet Printer: Jeśli potrzebujesz drukarki, aby od czasu do czasu drukować kolorowe obrazy lub zdjęcia dobrej jakości, wybierz drukarkę atramentową. (Ale uważaj na to, ile jest zapasowych wkładów z atramentem!)

Jednak powiedzieć, że drukarki laserowe nie są dobre dla kolorowych wydruków byłoby niesprawiedliwością. Chociaż drukarki laserowe są znane ze swojej zdolności do szybkiego drukowania dokumentów i są bardziej opłacalne niż drukarki atramentowe na dłuższą metę, warto zauważyć, że technologia kolorowych drukarek laserowych zapewnia teraz konkurencyjną jakość obrazu kolorowego w porównaniu z drukarkami atramentowymi. Chociaż kolorowe drukarki laserowe mają jeszcze długą drogę do przebycia w produkcji nieskazitelnej jakości wydruków galeryjnych, to obecnie jest to bardzo przystępna cenowo opcja dla codziennego użytkownika do codziennego drukowania zdjęć lub w kolorze.

Jeśli chodzi o ilość wydruków, to jeśli dużo drukujesz, skorzystaj z drukarki laserowej. Drukarki laserowe są zbudowane tak, aby były bardziej wytrzymałe i mogły drukować więcej stron w czasie w porównaniu z drukarkami atramentowymi, które są zbudowane bardziej do okazjonalnego drukowania. Używanie drukarki atramentowej do druku wysokonakładowego gwarantuje, że będzie niewiarygodnie kosztowne ze względu na wymianę atramentu w dłuższej perspektywie, nie wspominając już o znacznym skróceniu żywotności drukarki.

Szybka notka: Jeśli planujesz drukować różne nośniki, takie jak broszury lub karty, i potrzebujesz drukarki, która mieści w sobie różne rodzaje i rozmiary papieru, kupuj drukarki atramentowe. Instrukcja obsługi drukarki zazwyczaj wskazuje rodzaje papieru, które są przez nią akceptowane.

Podsumowując:

  • Jeśli regularnie drukujesz dużo dokumentów i nie musisz drukować kolorowych obrazów w wysokiej rozdzielczości, skorzystaj z drukarki laserowej (lub kolorowej drukarki laserowej, jeśli potrzebujesz koloru).
  • Jeśli od czasu do czasu drukujesz dokumenty i kolorowe obrazy, skorzystaj z drukarki atramentowej.
  • Jeśli regularnie drukujesz dużo kolorowych obrazów w wysokiej rozdzielczości, kup profesjonalną drukarkę atramentową i poszukaj tańszych zamienników wkładów z atramentem!
  • Jeśli będziesz musiał drukować na innych rodzajach papieru (tzn. o innych teksturach lub rozmiarach) niż typowy papier do drukarki, rozważ zakup drukarki atramentowej.

Więcej na https://akcesoriadlabiura.pl/