Środa, 24 lipca 2024

Jak wybrać obrączkę ślubną

30 marca 2021

Masz pierścionek zaręczynowy, a teraz nadszedł czas, aby wybrać idealny pierścień ślubny, aby przejść z nim. Czy wiesz dokładnie, jaki styl zespołu weselnego chcesz lub jeśli szukasz inspiracji, nasz przewodnik na temat wyboru obrączki obejmuje wszystko, od rodzaju metalu, kształtu i wagi, do ogólnego stylu i pracy z różnych budżetów.

Metal

Jedną z głównych kwestii przy wyborze obrączki jest rodzaj metalu, z którego wolisz, aby była wykonana. Tradycyjne i wspólne wybory są białe złoto i żółte złoto, ale inne metale, w tym platyna, są szybko stają się bardziej popularne opcje zespołu weselnego. 

To jest dobry pomysł, aby pamiętać, że pierścień ślubny będzie siedzieć obok pięknego zaangażowania pierścień, więc zaleca się wybrać ten sam metal dla obu. 

Nie ma reguły, aby powiedzieć, że ty i twój partner powinien iść na ten sam metal, jak możesz mieć zupełnie inne preferencje. Można nawet szukać pierścienia ślubnego, który łączy dwa metale razem na coś trochę innego, który odzwierciedla swój styl jako para. 

Wszystkie metale szlachetne mają różne właściwości i korzyści; od żółtego złota znanego z tradycji i białego złota dla jego popularnego błyszczącego wyglądu do platyny słynącej z wytrzymałości i rzadkości. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę styl życia przy wyborze metalu, na przykład, jak żółte złoto jest bardziej miękkie niż inne, jeśli masz aktywne warunki pracy dodatkowa opieka będzie musiała być podjęta, lub białe złoto może być bardziej odpowiednie, ponieważ jest mniej prawdopodobne, aby zmatowić.

Niezależnie od tego, jaki metal wybierzesz, dobrze jest wziąć pod uwagę wszystko, co dotyczy Twojego stylu życia, aby dowiedzieć się, co najlepiej do Ciebie pasuje. Dowiedz się więcej w naszym przewodniku po metalach jubilerskich. 

Kształt

Zazwyczaj, gdy myślisz o kształcie obrączki, przychodzi Ci na myśl prosta, okrągła obrączka, jednak istnieje wiele innych dostępnych opcji. Czy chcesz klasyczne dopasowanie lub coś w kształcie wokół pierścionka zaręczynowego, istnieje wiele kształtów obrączek ślubnych do wyboru.

Obrączki w kształcie koła i litery D

Sąd w kształcie i D w kształcie pierścienie są uważane za najbardziej klasyczne z tych stylów. Sąd w kształcie pierścienia jest lekko gładkie i zaokrąglone na zewnątrz i wewnątrz, który oferuje wygodne dopasowanie bez względu na szerokość - ważnym czynnikiem w pierścień będzie nosić do końca życia. Jak sąd w kształcie obrączki, D w kształcie pierścienia jest zakrzywiona na zewnątrz, jednak jest płaski wewnątrz dla bardziej płaskie dopasowanie do skóry.

Zakrzywiony

Zakrzywione zespoły weselne są zaprojektowane z pierścionkiem zaręczynowym w umyśle, pozwalając mu pasować wokół niezwykłych i kamieni ustawić pierścienie. Uzyskanie tego prawa pozwoli dwóm specjalnym pierścieniom połączyć się i wyglądać jak jeden piękny pierścień.   

Chevron

Często uważane za "V" w kształcie pierścienia ślubnego, chevron pierścień jest zaprojektowany, aby dopasować się naturalnie z zaangażowania pierścień, który szczyci się oszałamiające kamień gruszki lub diamentu cięcia. 

Cresent

Podobnie, półksiężyc zespół replikuje V kształt, jednak jest bardziej zakrzywione i jest zaprojektowany, aby usiąść idealnie obok jednego okrągłego kamienia szlachetnego lub diamentu.

Waga i szerokość

Tradycyjna obrączka ślubna to prosta złota obrączka, jednak nawet ona może się znacznie różnić wagą. Tradycyjne jest również to, że męskie obrączki są cięższe niż damskie, które są zazwyczaj cieńsze. Obrączki występują w wersji lekkiej, ciężkiej i bardzo ciężkiej. Obrączki o większej wadze są zazwyczaj bardziej trwałe, zwłaszcza jeśli są wykonane z mocniejszych metali, takich jak platyna. 

Obrączki ślubne są również w różnych szerokościach, zazwyczaj od 2mm do 8mm, ale ważne jest, aby pamiętać, że szerokość może mieć wpływ na dopasowanie. Im grubsza obrączka, tym ciaśniejsza będzie się czuła na Twoim palcu. Pamiętaj o tym przy wyborze rozmiaru pierścionka. Przeczytaj nasz przewodnik po rozmiarach pierścionków tutaj, aby uzyskać więcej przydatnych wskazówek. 

Budżet

Kiedy ustalasz budżet na swoje zespoły weselne, dobrze jest mieć pomysł na preferowany styl. Na przykład, jeśli chcesz, aby Twoje obrączki były ozdobione diamentami lub wygrawerowane, powinno to być uwzględnione w kosztach.

Przy wyborze obrączek ślubnych dobrze jest mieć pomysł na komponenty, które zawiera Twój wymarzony pierścień w kolejności ich ważności. Możesz użyć tego procesu myślowego, aby zrównoważyć metal, styl i wagę odpowiednio do Twojego budżetu. Na przykład, jest posiadanie platyny metalu ważniejsze dla Ciebie wtedy szerokość zespołu, lub odwrotnie. 

Nie tylko ważne jest, aby umieścić staranną uwagę na to, co można sobie pozwolić, ale trzeba być naprawdę wygodne z jakąkolwiek kwotę zdecydujesz się umieścić w kierunku znalezienia idealne obrączki. 

Istnieje wiele pięknych obrączek ślubnych do wyboru w ofercie sklepu na https://roren.pl/pol_m_Obraczki-slubne-171.html, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i budżety. Nie zapomnij, jesteśmy tutaj, aby pomóc znaleźć odpowiednie obrączki dla Ciebie i Twojego partnera, więc nie wahaj się skontaktować lub wpaść do najbliższego sklepu.